Türkiye'nin ilk
ISO-15189 Akreditasyonuna
Sahip Laboratuvarı!

Kurumsal

Menu

LabBlog!

Hakkımızda

Hakkımızda
Acıbadem Labmed Laboratuvarı, öncelikle büyüyen ve hizmet ağını genişleten Acıbadem Sağlık Grubunun laboratuvar hizmetlerinin tek noktadan, yüksek standartlarla yürütülmesini sağlamak üzere organize edilmiştir.

Grubun laboratuvar hizmetlerinin standart, hızlı ve güvenilir olarak sağlanmasının yanında, Acıbadem Sağlık Grubunun vizyonuna uygun olarak tüm Türkiye’ye referans laboratuvarı olarak hizmet verilmesi de planlanmıştır.


Laboratuvarımız 2002 yılı bahar aylarında Acıbadem Sağlık Grubuna ait Soyak Polikliniğinin bir katında faaliyetine başlamıştır. Acıbadem Sağlık Grubunun farklı birimlerde verilen laboratuvar hizmetlerinin tek noktada toplanması ile grubumuzun laboratuvar hizmetlerinin daha da gelişmesine katkıda bulunan laboratuvarımızda Ocak-2003 tarihinde Genetik Tanı Merkezimiz faaliyete başlamıştır. Genetik Tanı Merkezimiz, kurulu altyapısı ve kısa sürede geliştirdiği geniş test paneli ile şimdiden ülkemize konusunda referans hizmeti vermeye başlamıştır.


Acıbadem Sağlık Grubunun ve Laboratuvarımızın öncü uygulamalarından bir diğeri Haziran-2003 tarihinde örnek kabul etmeye başlayan Kordon Kanı Bankasıdır. Acıbadem Kordon Kanı Bankası, dünyadaki benzerlerinin aynısı teknolojiyi ülkemize taşıyarak, isteğe bağlı kordon kanı saklanması hizmetini veren ilk özel kordon kanı bankasıdır.


Laboratuvarımızın vizyonunda öngördüğü gelişme programına uygun olarak, 2004 yılı başından itibaren Dortmund-Almanya’da 1977 yılından bu yana faaliyet gösteren ve hizmete sunduğu test profili ile Almanya’nın önemli referans laboratuvarlarından biri olan Laboratoriumsmedizin Dortmund – Dr. Eberhard & Partner GmbH ile işbirliği anlaşması yapılmış ve bu işbirliğinin sonucunda şu anda hizmet verilen yeni laboratuvarımız kurulmuştur. Temmuz 2004 tarihinden itibaren faaliyete geçen yeni laboratuvarımız ile geniş bir test paneli ile hizmet vermekte ve test panelini sürekli geliştirmektedir.


Laboratuvarımız, tüm şubeleri ile birlikte; sunduğu hizmetin kalitesini belgeleyerek, Ekim-2005’ ten itibaren Türkiye’nin ilk ISO-15189 akreditasyonuna sahip laboratuvarı olmuştur.


Ülkemizde yapılan bilimsel çalışmalar için ihtiyaç duyulan yüksek nitelikli, uluslararası kalite kriterlerini karşılayan laboratuvar hizmetlerinin bilimsel platformların hizmetine sunulması da laboratuvarımızın misyonunun bir parçası olup, istendiğinde hemen tüm testlerin valide edilmiş olarak çalışılabileceği altyapıya sahibiz.


Acıbadem Labmed Klinik Laboratuvarı, Acıbadem Sağlık Grubunun vizyonu ve hizmet ilkeleri doğrultusunda öncü uygulamaları ile ülkemiz sağlık sektörüne hizmete devam edecektir.